+38 067 402-49-57
Напишіть нам

Всі статті

План продажів в салоні краси: як порахувати і виконати

10 Лютого 2020

Не у всіх салонах краси є заздалегідь продуманий і складений детальний план продажів. Часто це абстрактна цифра, яка тримається в голові у директора і не збігається з реаліями. Навіть у випадку з розрахунком вже наявного потенціалу, не вийде збільшити прибуток, а, в кращому випадку, залишити все на колишньому рівні, без розвитку. Бізнес-план і стратегію розвитку потрібно писати не тільки при відкритті бізнесу, але і на кожен рік, ставлячи перед собою нові цілі.

Як правильно скласти план продажів

Директор повинен спиратися на такі параметри, складаючи план продажів на майбутній рік:

 • виробничі потужності салону – кількість робочих місць в салоні (а не на поточну кількість майстрів), максимально можливу завантаження на кожного майстра, плановий середнячок по кожній послузі;
 • сезонність робіт і всіх послуг – влітку більш актуальні одні, взимку інші, вони ж різні за ціною;
 • поточна ринкова ситуація – вартість матеріалів і послуг.

Можна робити ревізію ситуації та виправляти становище по кожному пункту частіше, ніж раз на рік, наприклад, кожен квартал. Це дозволить швидше реагувати на зміни й не робити великих ривків, не допускати швидкого падіння прибутку. Бізнес-план передбачає активні дії та участь керівника в виправленні положення, щоб концентруватися не на виправленні впали показників, а на нові досягнення, збільшення прибутку і рентабельності. Якщо салон краси в занепаді, потрібно продумати, як залучити клієнта.

Що потрібно врахувати при формуванні плану

Коли керівник складає план, він повинен враховувати:

  1. Виторг слід планувати окремо по кожному напрямку – по певної послуги та по робочому місцю, це допоможе контролювати ефективність і спростить завдання. Якщо в продажу є товари – косметика, подарункові сертифікати – їх теж потрібно записати в план на період.
  2. Вважаючи максимальну пропускну здатність, врахувати, скільки послуг може бути надано в певний час клієнтам на кожному робочому місці. Порахувати співвідношення окремих послуг один до одного.
  3. Запланувати середній чек за всіма послугами окремо.
  4. Порахувати планований річний виторг за минулими сезонами – яка частка прибутку буде на кожен місяць або на сезон від загального прибутку.
  5. Ринкові умови та конкуренція. Ці дані потрібно врахувати, але це не повинно впливати на складання плану. Попри конкурентів, робочі місця потрібно заповнювати та пропонувати послуги по максимуму, тільки так можна заробити гроші.

Перед початком складання плану, потрібно порахувати максимальне завантаження салону і спрогнозувати сезонність. Це можна зробити, як для вже існуючого салону, так і для нового, орієнтуючись на конкурентів і свої можливості, кількість майстрів.

Як виконати поставлене план продажів

Щоб виконати поставлене перш завдання, керівник повинен брати активну участь у підвищенні продуктивності та контролювати виконання плану – вчасно виправляти недоліки, активно діяти у сфері навчання персоналу. Це працює на поліпшення якості та рівня послуг, розширення їх асортименту, залучення нових клієнтів та утримання справжніх. Можна відправити персонал на підвищення кваліфікації в області перманентного макіяжу або інших вузько послуг, що збільшить асортимент і якість.

Продає салон не просто займається збільшенням цін на послуги, а надає високий рівень обслуговування, коли вартість виправдана. Це дозволяє ефективно працювати, створює довіру клієнтів.

Курси для перукарів і косметологів по трихолог також допоможуть створити нове робоче місце, що ефективно для залучення клієнтів і грошей в бізнес. Для зростання продажів допоможуть послуги мерчендайзерів і маркетологів.

0 0 голос
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Схожі статті