+38 067 402-49-57
Напишіть нам

Всі статті

Ускладнення після мезотерапії

10 Вересня 2019

Людина - виріб не штампований, тому роблячи щеплення краси з дотриманням медичного протоколу жоден фахівець не застрахований від ускладнень.

 

 • чим вища кваліфікація фахівця,
 • чим серйозніше він ставиться до дотримання ін’єкційних технік,
 • чим вимогливіше він до вибору препаратів,
 • ніж суворіше до вивчення індивідуальних особливостей,
 • чим ретельніше збирає анамнез, тим менше ймовірність ускладнень.

Але вона все одно є. Мезотерапія не виняток.

Вперше про мезотерапії заговорив французький медик Мішель Пістор. Основні принципи цієї інвазивної процедури він сформулював понад 50 років тому. Природно, за половину століття наука зробила крок далеко вперед, проте багато з постулатів, прописані Мішелем Пістор, актуальні й сьогодні.

  1. Кваліфікованість і професіоналізм фахівця;
  2. правильне проведення первинної консультації;
  3. великий збір анамнезу;
  4. правильне ведення документації;
  5. дотримання медичного протоколу – дотримуючись ці базові правила фахівець зведе до мінімуму ризик ускладнень після процедури мезотерапії.

Які найбільш популярні ускладнення після процедури мезотерапії?

   • Хворобливі відчуття. Цілком очікувана реакція, оскільки відбувається пошкодження тканин. Інтенсивність хворобливості залежить від розміру голки, частоти ін’єкцій і навіть фази менструального циклу.
   • Еритема (почервоніння). Це прояв скоріше норма, ніж ускладнення. 15-30 хвилин почервоніння тримається у більшості пацієнтів. Нормою є прояв почервоніння до доби. На тривалість впливає особливість вегетосудинної системи пацієнта.
   • Гематоми. Причина – підвищена ламкість судин, порушення згортання крові. Також на появу гематом може вплинути прийом деяких медичних препаратів. При появі гематоми цю ділянку шкіри необхідно охолодити.
   • Сліди від уколів. Цього прояви також не уникнути. Слід залишиться на місці проколу через пошкодження цілісності шкірного покриву. Якщо ін’єкція виконана з дотриманням правил, то ці сліди через кілька діб пройдуть самі по собі.
   • Інфекції. Можуть бути як грибковими, так і бактеріальними. Причин може бути декілька: від очевидних – порушення правил асептики й антисептики, до продиктованих індивідуальними реакціями організму або неякісних препаратів.
   • Дерматит. Продиктована така реакція гіперчутливістю організму.
   • Алергічна реакція. Може проявитися як через 48-72 години – уповільнений тип, так і в ході процедури – анафілактична реакція. В останньому випадку досить серйозне ускладнення. Набряк, пухирі, свербіж, кропив’янка і навіть анафілактичний шок. Щоб уникнути подібних реакцій необхідно ретельно збирати анамнез на предмет алергічних реакцій організму. Важливо, щоб фахівець міг надати екстрену першу допомогу.

Некроз – припинення життєдіяльності клітин. Причиною може стати надмірне пошкодження тканин, використання токсичних препаратів, недотримання правил асептики й антисептики. Головний симптом некрозу – припухлості, набряклість, хворобливі відчуття.

Як уникнути ускладнень після мезотерапії?

Це питання ставить як початківець, так і фахівець зі стажем. Однак і той, і той розуміє, що уникнути ускладнень неможливо, оскільки в практиці будь-якого, навіть самого досвідченого і кваліфікованого косметолога таке трапляється. А ось звести до мінімуму ризик ускладнень можна. Отже, говоримо про методи профілактики ускладнень після мезотерапії.

    1. Психологічний настрій. Часто новачкам в професії здається, що настрій у пацієнтів завжди позитивний, так і взагалі, як він може впливати? Може! Невпевненість, сумніви, відсутність віри в результат і довіри до фахівця – це величезний мінус при проведенні процедури. Поговоріть з пацієнтом, розвійте його сумніви. Наведіть приклади ваших попередніх пацієнтів. Інакше хворобливих відчуттів і довгого відновного періоду не уникнути.
    2. Якісні препарати для ін’єкцій. Багато писати не будемо. Скажемо тільки, що поважає себе лікар не стане використовувати неперевірені препарати без відповідної дослідницької бази.
    3. Правила асептики й антисептики. Дотримання цих правил дозволить вам уникнути серйозних бактеріальних і грибкових інфекцій.
    4. Збір анамнезу. Первинна консультація, її хід, ширина і глибина з’ясованою інформації у пацієнта істотно знижують ризик алергічних реакцій та інших індивідуальних ускладнень.
    5. алергопроби. Якщо пацієнт схильний до алергічних реакцій, то знизити ризик подібного прояву допоможе алергопроба.
    6. Прийом препаратів. Важливо з’ясувати у пацієнта які препарати він приймає. Прийом деяких з них може спровокувати появу постін’єкційні крововиливів.

Правильне ведення документації. Чітка запис всіх даних, етапів процедур, прийомів, побажань, нюансів і навіть фотофіксація – це все дозволить вам нехай і не в голові, але все ж утримати величезний масив індивідуальної інформації.

Протипоказання до процедури

Про показаннях до мезотерапії говорити не будемо. Це очевидно. А ось протипоказань варто приділити уваги, оскільки нижченаведений перелік актуальний для всіх пацієнтів без винятку.

     • Вагітність;
     • Грудне вигодовування;
     • Погана згортання крові й застосування препаратів для її нормалізації;
     • Онкозахворювання;
     • Алергія або індивідуальна непереносимість препаратів – гіалуронової кислоти, рослинних, тварин, синтетичних компонентів омолоджуючих коктейлів;
     • Схильність до утворення келоїдних і гіпертрофічних рубців;
     • Наявність інфекційних або бактеріальних захворювань;
     • Захворювання серцево-судинної системи;
     • Наявність хронічних захворювань з проекцією на індивідуальні особливості і потреби;
     • Психологічні захворювання;
     • Низький больовий поріг.

Це основні й найбільш категоричні протипоказання.

Однак їх коло ширше і може ще більше збільшуватися при індивідуальному огляді кожного пацієнта. Тому дуже важливо не просто отримати кваліфікацію косметолога, але і регулярно підтверджувати її, удосконалювати її та проходити навчання.

Європейська Б’юті Бізнес-Школа «Космотрейд» запрошує всіх бажаючих пройти курс мезотерапії. Кваліфіковані викладачі неодмінно поповнять скарбничку вашого професіоналізму корисними навичками, секретами та тонкощами роботи успішного косметолога. Більше інформації про БАЗОВИЙ КУРС | МЕЗОТЕРАПІЯ

Записуйтеся прямо зараз і пізнавайте всі грані багатогранної мезотерапії.

0 0 голос
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Схожі статті