+38 067 402-49-57
Напишіть нам
 • RU
 • UA
 • EN

 • RU
 • UA
 • EN
 • Всі статті

  Як правильно стерилізувати і дезінфікувати інструменти в салоні краси?

  3 Січня 2020

  Колеги, чи знаєте ви, що сучасний клієнт оцінює роботу фахівця б'юті-сфери не тільки за результатом, естетики та швидкості роботи, але і за її процесу, по правильності її технології? Якщо немає, то обов'язково задумайтеся над цим! Сучасний клієнт на чеку, він прекрасно знає всі етапи роботи і для нього стерилізація і дезінфекція зовсім не порожні звуки. Якщо вам здається, що стерилізація і дезінфекція не заслуговують належної уваги, то в корені змініть хід своїх думок, адже в кращому випадку ви втратите клієнтів через їх вимогливості, а в гіршому - через недотримання канонів гігієни, які спричинили за собою негативні наслідки як для здоров'я клієнта, так і для вашого.

  Відповідно до яких ГОСТами необхідно стерилізувати і дезінфікувати інструменти в салоні краси?
  Дуже часто не тільки майстер, але і керівник салону краси абсолютно не розуміють хід і значення даних процедур. Дамо трохи юридичної інформації про очищення і обробці інструментів.

  Отже, все що стосується гігієни, стерилізації та дезінфекції в салонах краси регламентується санітарними правилами і нормами від 25.03.1999г. Стерилізація проводиться згідно з інструкцією, затвердженою МОЗ України.

  Окремо відзначимо, що на всі аспекти діяльності салону краси в рамках санітарних правил поширюються індивідуальні норми законодавства.

  Згідно санітарно-гігієнічним протоколам, інструменти повинні проходити три етапи очищення:


  1. дезінфекція,
  2. механічне очищення,
  3. стерилізація.

   Відзначимо, що всі етапи обов’язкові до виконання і не можуть взаимозаменять один одного.

   Про дезінфекції, передстерилізаційного очищення і стерилізації інструментів
   Трохи докладніше зупинимося на обробці інструментів:

   • у кожного майстра має бути кілька комплектів інструментів (поки один комплект обробляється, другий майстер використовує).
   • в якості дезінфікуючих засобів необхідно використовувати розчини, які мають висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи.
   • для інструментів з пластичних матеріалів (гребінця, гребені) необхідно використовувати дезінфікуючі засоби для пластмасових виробів.
   • існують певні норми відповідності та для обладнання (сухожар, стерилізатор, апарат для кварцування), вони відповідають спеціалізації і специфіці салону краси.

    Професіоналізм майстрів і статус б’юті-закладу формується з безлічі чинників, поетапна чистка та обробка інструментарію при цьому займає важливе місце.

    Європейська Б’юті Бізнес-Школа «Космотрейд» запрошує вас записатися на ряд навчальних програм, в рамках яких ви не тільки підвищите свій професійний рівень, а й ознайомитеся з правилами і нюансами стерилізації та дезінфекції інструментів.

    – КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ МАЙСТРІВ перманентний макіяж, в рамках яких ви вивчите 19 актуальних технік перманентного макіяжу обличчя і тіла.

    – програма ОСНОВИ МЕДИЧНИХ ЗНАНЬ охоплює знання з анатомії і фізіології людини, а також ознайомить вас з методами і способами надання долікарської медичної допомоги.

    – програма ЕФЕКТИВНИЙ КЕРІВНИК САЛОНУ КРАСИ! дозволить вам, як керівнику, вийти на новий рівень і істотно поліпшити ефективність вашого бізнесу.

    Записатися на курси в школу «Космотрейд» можна по телефону або в режимі онлайн. Чекаємо Вас!

  0 0 голос
  Article Rating
  Підписатися
  Сповістити про
  guest
  0 Комментарий
  Вбудовані Відгуки
  Переглянути всі коментарі

  Схожі статті