+38 067 402-49-57
Напишіть нам

Всі статті

Як правильно стерилізувати і дезінфікувати інструменти в салоні краси?

3 Січня 2020

Колеги, чи знаєте ви, що сучасний клієнт оцінює роботу фахівця б'юті-сфери не тільки за результатом, естетики та швидкості роботи, але і за її процесу, по правильності її технології? Якщо немає, то обов'язково задумайтеся над цим! Сучасний клієнт на чеку, він прекрасно знає всі етапи роботи і для нього стерилізація і дезінфекція зовсім не порожні звуки. Якщо вам здається, що стерилізація і дезінфекція не заслуговують належної уваги, то в корені змініть хід своїх думок, адже в кращому випадку ви втратите клієнтів через їх вимогливості, а в гіршому - через недотримання канонів гігієни, які спричинили за собою негативні наслідки як для здоров'я клієнта, так і для вашого.

Відповідно до яких ГОСТами необхідно стерилізувати та дезінфікувати інструменти в салоні краси?

Дуже часто не тільки майстер, але і керівник салону краси абсолютно не розуміють хід і значення даних процедур. Дамо трохи юридичної інформації про очищення та обробці інструментів.

Отже, все що стосується гігієни, стерилізації та дезінфекції в салонах краси регламентується санітарними правилами й нормами від 25.03.1999г. Стерилізація проводиться згідно з інструкцією, затвердженою МОЗ України.

Окремо відзначимо, що на всі аспекти діяльності салону краси в рамках санітарних правил поширюються індивідуальні норми законодавства.

Згідно санітарно-гігієнічним протоколам, інструменти повинні проходити три етапи очищення:

 1. дезінфекція,
 2. механічне очищення,
 3. стерилізація.

Відзначимо, що всі етапи обов’язкові до виконання і не можуть взаємозамінювати один одного.

Про дезінфекції, передстерилізаційного очищення і стерилізації інструментів

Трохи докладніше зупинимося на обробці інструментів:

  • у кожного майстра має бути кілька комплектів інструментів (поки один комплект обробляється, другий майстер використовує).
  • в якості дезінфікуючих засобів необхідно використовувати розчини, які мають висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи.
  • для інструментів з пластичних матеріалів (гребінця, гребені) необхідно використовувати дезінфікуючі засоби для пластмасових виробів.
  • існують певні норми відповідності та для обладнання (сухожар, стерилізатор, апарат для кварцування), вони відповідають спеціалізації та специфіці салону краси.

Професіоналізм майстрів і статус б’юті-закладу формується з безлічі чинників, поетапна чистка та обробка інструментарію при цьому займає важливе місце.

Європейська Б’юті Бізнес-Школа «Космотрейд» запрошує вас записатися на ряд навчальних програм, в рамках яких ви не тільки підвищите свій професійний рівень, а й ознайомитеся з правилами й нюансами стерилізації та дезінфекції інструментів.

– КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ МАЙСТРІВ перманентний макіяж, в рамках яких ви вивчите 19 актуальних технік перманентного макіяжу обличчя і тіла.

– програма ОСНОВИ МЕДИЧНИХ ЗНАНЬ охоплює знання з анатомії та фізіології людини, а також ознайомить вас з методами й способами надання долікарської медичної допомоги.

– програма ЕФЕКТИВНИЙ КЕРІВНИК САЛОНУ КРАСИ! дозволить вам, як керівнику, вийти на новий рівень і істотно поліпшити ефективність вашого бізнесу.

Записатися на курси в школу «Космотрейд» можна телефоном або в режимі онлайн. Чекаємо Вас!

0 0 голос
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Схожі статті