+38 067 402-49-57
Напишіть нам

Всі статті

Як відкрити косметологічний кабінет з нуля: документи, етапи, ліцензії

6 Січня 2020

Косметологічні та СПА-центри, масажні салони і кабінети краси - сьогодні затребуваний і прибутковий бізнес. Послуги популярні серед жінок і чоловіків, які хочуть виглядати доглянуто, молодо і стежити за собою. Клієнти готові платити гроші за кваліфіковані послуги і хороший ефект, що і привертає все більше бізнесменів відкривати такі салони. Крім бізнес-плану і стратегії підприємцю доведеться підготувати і дозвільні документи - отримати ліцензії на деякі види медичних послуг - ті, які надають проникаюче вплив на шкіру і організм людини, мають лікувальну дію.

Документи для відкриття салону краси

Відкриваючи салон, на першому етапі бізнесмен вибирає вид майбутньої діяльності – це власне підприємство з нуля, відкриття по франшизі або покупка готового бізнесу. Курси «Як розпочати свій бізнес з нуля» за косметології дають на це відповіді. Для того, щоб мати можливість надавати медичні та косметичні послуги для профілактики або лікування шкірних покривів, слід отримати ліцензії на кожну практику. Отримання ліцензій – другий етап. До послуг, що підлягають обов’язковому ліцензуванню в салонах краси відносяться:

 1. Догляд за обличчям – уколи краси, ботокс, мезотерапія, підтяжка шкіри, кріодеструкція, мікродермабразія, комплексний догляд і відновлювальні процедури.
 2. Догляд за тілом – антицелюлітний і лімфодренажний масаж, інвазивні процедури, лікувальний масаж, апаратна терапія, видалення бородавок, папілом, родимок, пілінг.
 3. Педикюр – видалення врослих нігтів, мозолів.

Всі процедури, які стосуються проникаючої дії на тіло або шкіру, як ін’єкції або хімічні впливи, а також маніпуляції, не сумісні з деякими захворюваннями, наприклад, масаж, заборонені до практики особам, які не мають медичної підготовки або ліцензії. Якщо салон краси буде надавати тільки іміджеві послуги, як стрижка, візаж, манікюр, ліцензія для цієї діяльності не потрібна.

Підприємець, який вирішив відкрити косметологічний кабінет, може не мати профільної освіти й найняти кваліфікованих співробітників, включаючи керівника. При цьому сам бізнесмен повинен розбиратися в частині економіки і юридичних аспектів. Для цього можна пройти спеціальний курс для керівників салонів краси та отримати достатню підготовку і практику.

На отримання ліцензії на окрему медичну або косметологічну послугу або їх комплекс, підприємцю слід надати до Міністерства Охорони Здоров’я перелік документів:

 • Установча документація ТОВ або ІП;
 • Документи на право користування приміщенням – свідоцтво про власність або договір оренди;
 • Документи на спеціальне косметологічне обладнання від виробників (посвідчення апаратури) і їх обслуговування від сервісний центрів;
 • Сертифікати й дипломи про профільну освіту всіх співробітників плюс диплом сертифікованого лікаря дерматолога-косметолога або дерматовенеролога, який буде на посаді головлікаря або керуючого;
 • Дозволи від санепідемстанції та пожежної безпеки.

Крім того, якщо в процесі роботи косметологи використовуватимуть притягнуте обладнання або видаткові матеріали, необхідні документи, що підтверджують на це дозвіл – це договір оренди, угоду на використання, реалізацію косметичних засобів, їх ліцензії та сертифікати якості. Всі документи разом із заявою встановленої форми подаються в МОЗ. Якщо будуть допущені помилки або виявлять недостачу окремих паперів – це послужить відмовою. Аплікаційну форму слід заповнювати уважно, враховуючи всі вимоги.

 

Організаційні вимоги до косметологічних кабінетах

Для успішного проходження перевірки, отримання ліцензії та відкриття власного салону слід підготувати документацію заздалегідь і підібрати обладнання і приміщення, персонал та витратні матеріали, які відповідають вимогам:

  • Приміщення повинно включати кілька окремих кабінетів – по одному на кожну косметичну процедуру й одного фахівця, оптимальна площа – 8 м кв.;
  • У приміщенні повинні бути також туалет, рецепція, кімната відпочинку та очікування, підсобка – оптимальний мінімум – 60 кв. м;
  • Устаткування має бути сертифіковане і відповідати нормам та стандартам, проходити метричні перевірки з періодичністю, зазначеної в нормативної документації;
  • Медична практика дозволена до проведення за тими напрямками, за якими є найняті співробітники з відповідної кваліфікації за своєю спеціальністю;
  • Слід підбирати перелік послуг і методів практики відповідно до встановленого списком МОЗ;
  • У салоні краси, яке справляє косметологічні послуги повинен працювати на керуючої посади лікар дерматолог косметолог з дипломом про вищу освіту і досвідом роботи не менше 5 років.

При підготовці салону до відкриття, слід зробити ремонт, підключити обладнання та оснастити кожне робоче місце достатнім якісним освітленням і кріслами. Також закупити витратні матеріали – косметику, маски, крему, гігієнічні засоби. Для того, щоб пройти перевірку СЕС і пожежної служби – провести заходи щодо забезпечення безпеки санітарного контролю та пожежної безпеки, тобто встановити протипожежну сигналізацію, вогнегасники, привести в норму санітарні зони. Майстри повинні отримати санітарні книжки.

 

Вимоги до обладнання косметологічного кабінету

Законодавством України затверджені вимоги й мінімальний перелік обладнання, який повинен бути у кожного майстра косметичного кабінету, в залежності від спеціалізації та виду послуг. Вимоги прописані в Постанові МОЗ №739 від 31.10.2011 року.

Вимірювальна техніка повинна проходити періодичну метричну перевірку. Навіть медичні термометри, тонометри та інші прості вимірювальні апарати повинні проходити перевірку в центрі метрології.

Для кожної процедури встановлюється апаратура – для мезотерапії, апаратного масажу, пресотерапії, корекції фігури, ударно-хвильової терапії, газорідинного пілінгу, косметологічні комбайни, лазери, лампи-лупи.

Крім того, є базове оснащення – це візки, шафки, столи, стелажі, шезлонги й крісла, умивальники, стерилізатори. Вони повинні бути функціональними, зручними та практичними. Використовується металеві меблі та практична оббивка, яку легко мити та дезінфікувати.

Вимоги до кадрів

Персонал салону краси складається з медичних працівників, які мають середньо-спеціальну або вищу медичну освіту, і майстрів вузьких спеціальностей, які закінчили косметологічні курси, які виконують роботу, не пов’язану з проникаючим впливом на шкіру.

Робити уколи ботоксу, корекцію і мікрооперації дозволено тільки фахівцям з дипломом лікаря. Доктор веде прийом і з’ясовує проблему пацієнта, призначає процедури та підбирає методи, косметику і препарати. Майстри та помічники, які проводять процедури не зобов’язані мати вищу медичну освіту. Зробити маску на обличчя або масаж, корекцію брів, наростити вії може фахівець, який пройшов підготовку й отримав свідоцтво про свою кваліфікацію в певній галузі. Для цього є стаціонарні курси косметологів, на яких учні отримують велику базу теоретичних знань і практично уроки.

Сертифікати, які підтверджують спеціальність і кваліфікацію майстра, повинні бути від акредитованих в Міністерстві охорони здоров’я освітніх установ. Це школи косметологів та інститути краси, які видають дипломи державного зразка, завірені підписами та печатками. При передачі цих свідчень разом з рештою документацією в МОЗ для отримання ліцензії, вони проходять перевірку. Якщо дипломи визнають недійсними – це ускладнює отримання ліцензії на діяльність.

Кваліфіковані кадри – це основа успіху будь-якого бізнесу. Тільки хороші фахівці можуть залучити й утримати клієнтів в салонний бізнес. Від їх помилок залежить не тільки репутація компанії, але і життя і здоров’я пацієнтів, тому до їх підбору слід віднестися з особливою увагою.

0 0 голос
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Схожі статті