Всі статті

Яким має бути робоче місце косметолога?

4 хв.

Недостатньо просто пройти курси косметолога, щоб відкрити приватну практику. Адже, щоб побудувати успішний бізнес в б'юті індустрії необхідно ще розбиратися в безлічі питань, починаючи від правильного планування фінансів, пошуку нових клієнтів та грамотному оформленні робочого місця! Причому від останнього також залежить приплив клієнтів і успіх всього бізнесу.

Норми для косметичних кабінетів

Сьогодні є найрізноманітніші салони краси – розкішні приміщення з шикарним ремонтом, розташовані в центрі міста та маленькі затишні кабінети в спальних районах. Причому, дуже часто саме останні користуються величезною популярністю серед відвідувачів. Яким же повинен бути кабінет косметолога розглянемо прямо зараз!

Головні вимоги, що пред’являються до приміщення:

  • Наявність комунікацій – вода, світло, каналізація, опалення.
  • Згідно з санітарно-гігієнічними нормами мінімальна площа, яка відводиться під одне робоче місце має становити не менше 12 квадратів. Але краще щоб це було мінімум 15м2.
  • Найкраще, щоб кабінет розташовувався на першому поверсі. Якщо він буде перебувати в салоні краси, де ще немає подібних послуг, то таке розташування сприятливо позначиться на бізнесі, тому що сприятиме приросту нових відвідувачів з салону.
  • Під час обробки кабінету слід враховувати вимоги СЕС, що пред’являються до медичних приміщень.

Взагалі вимоги, що пред’являються до таких кабінетів залежать від кваліфікації майстра. Наприклад, якщо мова йде про кабінет фахівця, що практикує ін’єкційні методики, то в цьому випадку у нього повинен бути повноцінний терапевтичний кабінет лікаря з окремою процедурною. Перед нею необхідно організувати тамбур, а підлога та стіни повинні бути викладені плиткою або пофарбовані водоемульсійною фарбою. Також дуже важливо, щоб такі приміщення були оснащені бактерицидними лампами, місткостями для дезінфекції, як зазначено у вимогах СЕС.

На курсі “Ефективний керівник салону краси” дізнаєтеся, як збільшити прибуток салону, налагодити зв’язок з майстрами та клієнтами. Також дуже важливо створити в салоні відповідну атмосферу, щоб клієнт відчував себе комфортно та ніщо не змусило його засумніватися у кваліфікації майстра.

Дуже важливо вибрати правильну локацію, де буде знаходитися ваш кабінет, особливо якщо у вас немає постійної бази клієнтів. Найкраще орендувати приміщення в центральній частині міста, з максимально активним трафіком та гарною транспортною розв’язкою.

Оснащення кабінету косметолога

У кабінеті косметолога повинна бути продумана кожна дрібниця, кожна деталь. Дуже важливо, щоб у майстра все було під рукою. Спеціаліст повинен потурбуватися про достатню кількість столиків, поличок і їх розташування в кроковій доступності. Майже всі косметологічні процедури вимагають очищення шкіри, тому бажана наявність раковини та крана в тому ж приміщенні, що і робоче місце фахівця. Ходити по воду до сусіднього приміщення не дуже зручно, коли потрібно терміново змити маску чи інший препарат.

Попри те, що все обладнання та косметичні засоби повинні перебувати в близькості з робочим місцем, доступ до кушетки повинен залишатися вільним з усіх боків.

Що ж щодо обладнання, яке повинно знаходитися в кабінеті, тут все залежить від специфікації роботи майстра. Косметологи з медичною освітою можуть надавати ширший спектр послуг, тому крім стандартного воскоплава та апаратів для парафінотерапії, в кабінеті можуть бути апарати для масажу, лазерна техніка, обладнання для мезотерапії та багато іншого.

Пропонуємо вам переглянути невеличкий відеоролик, у якому Катерина Євсєєва, викладач б’юті школи “Космотрейд” та косметолог-практик, покаже своє робоче місце і розповість про апарати, які вона використовує у своїй практиці.

Також у косметологів крім простих сертифікатів про проходження майстер-класів та навчання, повинні бути документи, які свідчать про те, що майстер пройшов навчання на конкретному обладнанні! Використання несертифікованої техніки, або ж відсутність кваліфікації майстра може навіть нашкодити здоров’ю клієнта. Серйозні вимоги пред’являються до якості та стану використовуваних препаратів. На них теж повинні бути сертифікати якості, та краще зберігати їх під рукою, на випадок, якщо клієнт захоче їх переглянути.

Особливу увагу косметолог повинен приділити якості світла, тому крім природного освітлення, повинно бути ще мінімум 2 штучних – основне й місцеве. Обов’язковою є наявність потужної вентиляції, саме вона дозволить боротися з неприємними запахами. А меблі мають бути лише такими, які легко мити. Це забезпечить чистоту та безпеку!

Всі рушники, простирадла, пледи та інший текстиль повинні зберігатися в спеціальній шафі. Не обійтися фахівцю й без кількох тумб, робочого столу та стільців. Тут можна розміщувати лікарські препарати. У розпорядженні кожного косметолога має бути обладнання для стерилізації інструментів.

Комфорт клієнта – запорука успіху

Звичайно, професіоналізм майстра відіграє величезну роль, і тому кожен косметолог повинен проходити курси підвищення кваліфікації, удосконалювати свої знання та вміння, відвідувати відповідні семінари та відпрацьовувати всі на практиці. Однак, не менш важливе те, щоб клієнту подобалось перебувати в салоні / кабінеті.

Так склалося, що ми сприймаємо інформацію за допомогою органів зору та нюху. Тому якщо клієнту буде подобатися інтер’єр, аромат, зовнішній вигляд співробітників салону та самого майстра, то він буде більш лояльним. Дотримуючись простих правил, можна створити потрібну атмосферу та налагодити контакт з клієнтами.

Під час візиту до косметолога, не хочеться відчувати себе, як в кабінеті державної поліклініки. Тому проводьте дезінфекцію приміщення засобами з різким запахом тільки рано вранці. А вдень, ​​використовуйте дезінфектори з більш приємними ароматами. Важливо, щоб у салоні був великий просторий хол. Розташування тут зручних м’яких меблів, журнального столика з корисними та цікавими брошурами, журналами зробить очікування клієнтів максимально комфортним. Клієнти не будуть злитися, навіть якщо ви приймете їх на кілька хвилин пізніше.

 

Робоче місце косметолога

 

Приємна розслабляюча музика теж сприятиме налагодженню взаємовідносин між клієнтом та фахівцем. А інтер’єр краще зробити в спокійних пастельних тонах. Пам’ятайте: відвідувачі ходять в салон краси за якісними послугами та релаксом. Тому краще обирати ненав’язливу, приглушену музику. А ось радіо, з його дратівливою частою рекламою краще уникати. Також важливу роль відіграє охайний і привітний персонал. Саме людина може згладити дрібні недоліки, розрядити обстановку та підняти настрій.

Грамотна організація робочого місця стане запорукою комфорту майстра та високої якості наданих їм послуг.

 

Одна відповідь до “Яким має бути робоче місце косметолога?”

  1. Татьяна :

    Большое спасибо, очень полезная информация

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Схожі статті

×

Вартість: грн.

Я прочитав (ла) та приймаю Оферту та Політику конфіденційності

Я прочитал (а) и принимаю Оферту и Политику конфиденциальности

[add_url_params_to_local_storage]