+38 067 402-49-57
Напишіть нам

Всі статті

Яким має бути робоче місце косметолога?

30 Жовтня 2020

Мало просто пройти курси косметолога , щоб відкрити приватну практику. Адже, щоб побудувати успішний бізнес в б'юті індустрії необхідно ще розбиратися в безлічі питань, починаючи від правильного планування фінансів, пошуку нових клієнтів і грамотному оформленні робочого місця! Причому від останнього також залежить приплив клієнтів і успіх всього бізнесу.

Мало просто пройти курси косметолога , щоб відкрити приватну практику. Адже, щоб побудувати успішний бізнес в б’юті індустрії необхідно ще розбиратися в безлічі питань, починаючи від правильного планування фінансів, пошуку нових клієнтів і грамотному оформленні робочого місця! Причому від останнього також залежить приплив клієнтів і успіх всього бізнесу.

Норми для косметичних кабінетів

Сьогодні є найрізноманітніші салони краси – розкішні приміщення з шикарним ремонтом, розташовані в центрі міста і маленькі затишні кабінети в спальних районах. Причому дуже часто саме останні користуються величезною популярністю серед відвідувачів. Яким же повинен бути кабінет косметолога розглянемо прямо зараз!

Головні вимоги, що пред’являються до приміщення:

  • наявність комунікацій – вода, світло, каналізація, опалення;
  • згідно санітарно-гігієнічним нормам мінімальна площа, яка відводиться під одне робоче місце має становити не менше 12 квадратів. Але краще щоб це було мінімум 15 м²;
  • найкраще щоб кабінет розташовувався на першому поверсі. Якщо він буде знаходитися в салоні краси, де ще немає подібних послуг, то таке розташування сприятливо позначиться на бізнесі, тому що сприятиме приросту нових відвідувачів з салону;
  • під час обробки кабінету слід враховувати вимоги СЕС, що пред’являються до медичних приміщень.

Взагалі вимоги, що пред’являються до таких кабінетів залежать від кваліфікації майстра. Наприклад, якщо мова йде про кабінет фахівця, практикуючого ін’єкційні методики, то в цьому випадку у нього повинен бути повноцінний терапевтичний кабінет лікаря з окремою процедурною. Перед нею необхідно організувати тамбур, а підлога і стіни повинні бути викладені плиткою або пофарбовані водоемульсійною фарбою. Також дуже важливо щоб такі приміщення було оснащено бактерицидними лампами, ємностями для дезінфекції, як зазначено у вимогах СЕС.

На курсах “Ефективний керівник салону краси” дізнаєтеся як збільшити прибуток салону, налагодити зв’язок з майстрами та клієнтами. Також дуже важливо створити в салоні відповідну атмосферу, щоб клієнт відчував себе тут комфортно і ніщо не змусило його засумніватися у кваліфікації майстра.

Дуже важливо вибрати правильну локацію, де буде знаходитися ваш кабінет, особливо якщо у вас немає постійної бази клієнтів. Найкраще орендувати приміщення в центральній частині міста, з трафіком, що максимально гуляє і гарною транспортною розв’язкою.

Оснащення кабінету косметолога

В кабінеті косметолога повинна бути продумана кожна дрібниця, кожна деталь. Дуже важливо щоб у майстра все було під рукою. Фахівець повинен потурбуватися про достатню кількість столиків, поличок і їх розташування в крокової доступності. Майже всі косметологічні процедури вимагають очищення шкіри, тому бажано наявність раковини й крана в тому ж приміщенні, що і робоче місце фахівця. Ходити по воду до сусіднього приміщення не дуже зручно, коли потрібно терміново змити маску чи інший препарат.

Попри те, що все обладнання і косметичні засоби повинні перебувати в близькості з робочим місцем, доступ до кушетки повинен залишатися вільним з усіх боків.

Що ж щодо обладнання, яке повинно знаходитися в кабінеті, тут все залежить від специфікації роботи майстра. Косметологи з медичною освітою можуть надавати ширший спектр послуг тому крім стандартних воскоплаву, апаратів для парафінотерапії можуть бути апарати для масажу, лазерна техніка, обладнання для мезотерапії й багато іншого.

Також у таких косметологів крім простих сертифікатів про проходження майстер-класів та навчання повинні бути й документи, що свідчать про те, що майстер пройшов навчання на конкретному обладнанні! Використання не сертифікованої техніки або ж відсутність кваліфікації майстра може навіть нашкодити здоров’ю. Серйозні вимоги пред’являються до якості використовуваних препаратів. На них теж повинні бути сертифікати якості та краще зберігати їх під рукою, на випадок якщо клієнт захоче подивитися ці документи.

Особливу увагу косметолог повинен приділяти якості світла, тому крім природного освітлення повинно бути ще мінімум 2 штучних – основне і місцеве. Обов’язковою є наявність потужної вентиляції, саме вона дозволить боротися з неприємними запахами. А меблі повинні бути такими, що тільки миються. Це забезпечить чистоту і безпеку!

Всі рушники, простирадла, пледи та інший текстиль повинен зберігатися в спеціальній шафі, не обійтися фахівцеві й без кількох тумб, робочого столу і стільців. Тут можна розміщувати лікарські препарати. У розпорядженні кожного косметолога повинно бути обладнання для стерилізації інструментів.

Комфорт клієнта – запорука успіху

Звичайно, професіоналізм майстра відіграє величезну роль і тому кожен косметолог повинен проходити курси підвищення кваліфікації, удосконалювати свої знання і вміння, відвідувати відповідні семінари та відпрацьовувати все на практиці. Однак не менш важливо щоб клієнту подобалось перебувати в салоні / кабінеті.

Так склалося що ми сприймаємо інформацію за допомогою органів зору та нюху. Тому якщо клієнту буде подобатися інтер’єр, аромат, зовнішній вигляд співробітників салону і самого майстра, то він буде лояльнішим. Дотримуючись простих правил можна створити потрібну атмосферу і налагодити контакт з клієнтами.

Під час візиту до косметолога, не хочеться відчувати себе як в кабінеті державної поліклініки. Тому проводьте дезінфекцію приміщення засобами з різким запахом рано вранці. А днем ​​використовуйте дезінфектори з більш приємними ароматами. Важливо щоб тут був великий просторий хол. Розташувавши тут зручну м’які меблі, журнальний столик з корисними й цікавими брошурами, журналами зробить очікування клієнтів максимально комфортним. Клієнти не будуть злитися навіть якщо ви приймете їх на кілька хвилин пізніше.

 

Приємна розслаблююча музика теж сприятиме налагодженню взаємовідносин між клієнтом і фахівцем. А інтер’єр краще зробити в спокійних пастельних тонах. Пам’ятайте, відвідувачі ходять в салон краси за якісними послугами й релаксом. Тому краще включити ненав’язливу приглушену музику. А ось радіо з дратівливою частою рекламою краще уникати. Також важливу роль відіграє охайний і привітний персонал. Саме людина може згладити дрібні недоліки, розрядити обстановку і підняти настрій.

Грамотна організація робочого місця стане запорукою комфорту майстра і високої якості надаваних їм послуг.

0 0 голос
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Схожі статті