-15%
на базовые курсы

Забирай скидку сейчас, учись потом!

Sale
+38 067 402-49-57
Напишіть нам

Всі статті

Захворювання шкіри в практиці косметолога

6 Вересня 2019

Медицина і косметологія, зокрема, за останні роки зробила величезний стрибок у своєму розвитку. Інноваційне обладнання, новітні методики, унікальні дослідження - все це змушує захоплюватися естетичної медициною. Однак інноваційність не має значення до тих пір, поки фахівець не встановить правильний діагноз. Наприклад, косметологічні захворювання шкіри. Вірне і своєчасне діагностування - це запорука успішного лікування, відсутності ускладнень і негативних реакцій з боку шкіри. При відсутності правильної діагностики новітні технології безсилі.

Грамотний фахівець, який прагне до успішності та затребуваності, повинен приділяти велику увагу навчанню і самонавчання, щоб як мінімум бути на плаву. А косметолог, що ставить перед собою великі професійні цілі, і зовсім повинен бути обізнаним, орієнтуватися в теорії й блискуче проявляти її на практиці.

Які шкірні захворювання найпоширеніші?

У своїй практиці косметолог може зіткнутися з абсолютно різними шкірними захворюваннями, принаймні якщо мова про грамотне і затребуваний фахівця, тому важливо, щоб фахівець міг якомога швидше, ще на початкових етапах поставити правильний діагноз, при цьому врахувати індивідуальні особливості людини, спрогнозувати можливі варіанти розвитку захворювання і призначити правильне лікування, що сприяє швидкому загоєнню і відновленню тканин. Шари шкіри:

 1. Епідерміс;
 2. Дерма;
 3. Підшкірно-жирова клітковина.

Кожен з шарів схильний своєму роду захворювань. До проблем епідермісу відноситься псоріаз, наприклад. До хвороб дерми – фурункульоз. Підшкірно-жирової клітковини – целюліт. Такі захворювання, як, наприклад, опік, можуть вражати всі шари шкіри.

Якщо говорити про найбільш поширених шкірних захворюваннях особи, то слід сказати, що, як правило, вони піддаються поділу на групи за віковою ознакою.

Одним з найбільш поширених захворювань підліткової й молодий шкіри є вугрі.

У людей середнього віку зустрічається купероз (судинна сітка) і хлоазма (пігментація).

А ось такі захворювання як розацеа (дрібна висипка червоного кольору), папіломи, псоріаз, дерматит, дерматоз зустрічаються у людей різного віку. Причини виникнення шкірних захворювань можуть бути абсолютно різними:

  • зовнішні – негативний вплив зовнішніх факторів, інфекції, хімічний вплив;
  • внутрішні – коли на шкірі відбиваються проблеми імунної та ендокринної систем, шлунково-кишкового тракту і т.п.

Алергічні реакції можуть проявлятися як через зовнішні фактор, так і через внутрішні (продукти).

Про захворювання. Методи боротьби

Поговорімо про двох захворюваннях шкіри обличчя, які досить часто зустрічаються у пацієнтів, на перший погляд, здаються простими в діагностиці та лікуванні, але при цьому мають так звані «підводні камені» і можуть виявитися і для пацієнта, і для доктора вельми проблемними.

АКНЕ або вугровий хвороба. Має кілька стадій розвитку. Рання стадія характеризується появою чорних крапок і дрібних одиноких вугрів. Згодом, на більш запущеному етапі вони перетворюються в досить болючі запалені вогнищеві висипання.

Причини вугрової висипки:

   • недотримання правил гігієни;
   • гормональний дисбаланс;
   • неправильне харчування;
   • стрес.

Якщо ця хвороба вразила молоду шкіру, то як правило лікування і відновлення буде протікати більш передбачувано і результативно, адже молода шкіра має велику здатність до регенерації.

Якщо мова про зрілої шкіри, то в якості залишкових явищ можуть залишитися шрами, шкіра більш схильна до утворення зморшок і старіння.

Для лікування краще комплексні призначення: терапевтичні препарати, косметологічні процедури (наприклад, пілінги для вирівнювання рельєфу). У складніших випадках практикується ін’єкційний підхід, наприклад, мезотерапія для відновлення шкіри й видалення рубців, плям і інших залишкових явищ.

Розацеа. Це захворювання належить до розряду хронічних. Для розацеа характерні стійка еритема (почервоніння), висип і ущільнення. При більш запущених стадіях особи може виникати набряклість і розростання шкіри. Як правило, захворювання вражає центральні зони особи. Небезпека захворювання полягає в тому, що воно може вражати органи зору.

Причини розацеа:

    • генетична схильність;
    • чутливість до сонячного світла;
    • неправильне харчування;
    • використання агресивної доглядової косметики, в основному це стосується процедур пілінгу і скрабування, які жінки проводять в домашніх умовах.

Для лікування використовуються терапевтичні препарати, лазерні технології й ін’єкційні методи.

Методи профілактики дерматологічних захворювань

Місія косметолога полягає не тільки в діагностуванні й лікуванні, але і в освіті. Завдання кожного фахівця б’юті-індустрії пояснити клієнтові, що

     •  будь-яка шкіра, в будь-якому віці, на будь-якому етапі потребує догляду;
     • догляд повинен бути комплексним і складатися з декількох етапів;
     • пору року істотно впливає на характеристики шкіри, тому річний догляд, як правило, відрізняється від зимового;
     • тип шкіри, вік, індивідуальні особливість – все це індивідуальні характеристики кожної шкіри, які потрібно враховувати при виборі Догляду коштів.

Дотримання перерахованих вище пунктів по догляду за шкірою вже є профілактикою шкірних захворювань. Крім того, правильне харчування, помірні фізичні навантаження, здоровий спосіб життя, мінімізація стресових ситуацій, дотримання режиму харчування і сну також є профілактикою.

Щоб бути кваліфікованим і затребуваним фахівцем, щоб виконувати не тільки косметологічні процедури, але й отримати славу хорошого діагноста і фахівця, який займається лікуванням, необхідно регулярно підкріплювати базу своїх знань.

Європейська Б’юті Бізнес-Школа «Космотрейд» запрошує вас, колеги, пройти навчання по косметології та записатися на курси. В рамках семінару «ДЕРМАТОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ: АКНЕ І розацеа В ПРАКТИЦІ КОСМЕТОЛОГА» ви вивчите види й форми шкірних захворювань, принципи їх лікування та догляд в період реабілітації, навчитеся працювати з дерматоскопі та розгляньте ряд шкірних захворювань на моделях. Курс «ОСНОВИ МЕДИЧНИХ ЗНАНЬ» присвячений основам медичних знань з анатомії, фізіології й будовою людини, він створить базу для подальшого навчання в Європейській Б’юті Бізнес-Школі «Космотрейд» на курсах косметології і подології, а також для інших сфер діяльності, де потрібно базові медичні знання.

0 0 голос
Article Rating
Підписатися
Сповістити про
guest
0 Комментарий
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Схожі статті