fbpx

Мезотерапія: техніка введення

Уколи краси на піку популярності. Жінки і навіть чоловіки в останні роки активно цікавляться методами омолодження, які позбавлять від необхідності проведення пластичних операцій та їх тяжких наслідків через роки. Мезотерапія – це комплекс методів впливу на шкіру і прошарки сполучної тканини для омолодження і розгладження зморшок, який застосовується для обличчя, а також для тіла при позбавленні від патологій, наприклад, целюліту.

Для проведення ін’єкційної косметології використовуються спеціальні препарати – коктейлі – і шприци з тонкими голками спеціальної лазерної обробки. При проведенні процедур важлива якість препаратів і умілі руки майстра. Від точності проведення ін’єкцій, глибини введення ін’єкції і навіть кута нахилу голки буде залежати ефективність і подальший результат.

До проведення ін’єкційних косметологічних процедур допускаються тільки дипломовані медики з освітою косметолога. Курс мезотерапії можуть проходити практикуючі косметологи або фахівці з середньою або вищою медичною освітою, фармацевти. Існує багато методик мезотерапії, кожна рекомендується для певного випадку підбирається лікарем індивідуально.

Наппаж і його види

Найпоширеніша техніка мезотерапії – це наппаж, який передбачає введення препарату ін’єкціями під шкіру дрібними дозами через рівну невелику відстань між уколами – не більше 1 см. При цьому кут нахилу шприца складає 40 градусів до поверхні шкіри. Ефективність після сеансу – зволоження тканин.

Всього існує кілька видів наппажа – класичної техніки мікроін’єкцій:

  1. Поверхневий наппаж – препарати вводяться на глибину 0,5 мм в шар епідермісу. Використовуються мезотерапевтичні голки, довжиною 4 мм, кут нахилу не має значення – він може становити від 30 до 90 градусів. Зріз голки вводиться на 1/3 або максимум 2/3 своєї довжини. Відстань між уколами 0,5 – 1 см. Для обробки вибираються масажні лінії в області шиї і декольте, ділянки обличчя зі зморшками. При цій техніці голки не досягають сосочкового шару дерми, тому при правильному виконанні кров’яна роса не проявляється. В якості препаратів для ін’єкцій підбираються рідкі речовини, гелевидні не підходять. При цьому методі використовують недорогі коктейлі, так як глибина невелика, та частина препарату залишається на поверхні шкіри, втрата витратних матеріалів становить до 50%. Є метод сухого наппажа без використання коктейлів.
  2. Середній наппаж – ін’єкція проводиться на глибину 1,-1,15 мм, досягається сосочковий шар дерми або сітчастий шар. Застосовується для впливу на судини шкіри, тому уколи проводяться по судинній сітці або по масажних лініях обличчя і області декольте. При цьому пошкоджуються стінки судин і з’являється кров’яна роса на поверхні шкіри, можлива поява невеликих тимчасових гематом. При роботі з обличчям голку вводять під кутом 45 градусів, відстань між уколами – 1-2 см.
  3. Глибокий наппаж або глибока мезотерапія, інфільтрація – техніка для терапії целюліту та корекції локальних жирових відкладень на ділянках тіла. Коктейлі та ліполітичні препарати вводять на глибину щонайменше 10 мм, щоб дістати до жирового шару і підшкірної клітковини, під прямим кутом, під 90 градусів. Використовуються голки для шприців, довжиною 13 мм.

Взагалі для техніки наппаж використовуються спеціальні апарати для фракційної мезотерапії. При використанні шприців завжди тримають голку зрізом вгору при введенні в шкіру. Крім мезотерапії для омолодження також часто застосовується метод біоревіталізації, курс  який набагато легше і має відмінні риси.

Дуже популярна також папульная техніка мезотерапії для розгладження зморшок на обличчі. Вона полягає у введенні коктейлів у ділянки обличчя, де слабо виражена підшкірно-жирова клітковина. Препарати вводяться в лобову частину, підборіддя на поверхневому рівні – на глибину 1-2 мм. Кут нахилу – до 15 градусів до поверхні. Діаметр папул – 1,5-2 мм – відстань між уколами. Вся техніка полягає у формуванні папул різного діаметра з метою введення лікарських речовин. При проблемах вираженої судинної сітки на обличчі використовують метод середньої глибини – на 2-3 мм, діаметр папул – 2-4 мм і кут нахилу 45 градусів.

Мезотерапія: техніка введення

Особливості ретроградно-лінійної техніки

Техніка складна, тому її проводять досвідчені косметологи-мезотерапевти. Вона полягає у формуванні лінійного каналу за допомогою голки в шарі дерми, причому заповнення лікарською речовиною відбувається при зворотному ході голки. Метод ефективний для позбавлення від зморшок, рубців, стрій на тілі. Вводять ліки гелевою консистенції. Всього кілька технік, які відрізняються від форми каналів:

  • Трасуюча;
  • Віялова;
  • Сітка – армована;
  • Тунельна.

Дані техніки використовуються за показаннями і належать до рідкісних видів терапії саме для мезотерапії. Найчастіше ретроградно-лінійну техніку проводять для стек гілок підтяжки обличчя. Курс за мезонитками проходять косметологи, які бажають отримати підтвердження своїх знань дипломом або для підвищення кваліфікації.

Техніка окремих вколів

Це точкова техніка, яку відносять до класичної мезотерапії. Голка вводиться на глибину до 4 мм, при цьому шкіра в цьому місці збирається в складку. Прокол робиться швидко, а ліки вводяться повільно в об’ємі 0,1-0,2 мл. Даний метод ще називають мезопунктурой і проводиться він для класичного сеансу естетичної косметології. Сама коротка голка вводиться під прямим кутом до поверхні шкіри, відстань між проколами – до 2 см.

Точкову техніку проводять для введення різних коктейлів на вибраних ділянках шкіри – на обличчі, області декольте, на тілі. Проводиться також на волосистій частині голови для стимуляції росту волосся при трихологічних сеансах.

Різні техніки застосовуються в залежності від ділянки та її особливостей. В деяких ділянках складно зібрати шкіру в складку, наприклад, в області нерухомого повіка. Відстані між проколами залежать також від складу мезококтейля. Розташування зрізу голки має важливе значення. Якщо зріз повернутий вниз, утворюються горбки, така техніка застосовується в біоревіталізації.

Мезотерапія: техніка введення

Систематизована точкова мезотерапія

Точки для введення коктейлю з ліками вибирають за правилами рефлексотерапії. Об’єм препарату – 0,1-0,2 мл, глибина проникнення – до 4 мм. Ін’єкції настилаються точка за точкою області, яку потрібно обробити. Доза – адекватна для проблемної зони, її призначає лікар дерматолог-косметолог при огляді і підборі техніки. Найчастіше систематизовану точкову мезотерапію вибирають для позбавлення від стрій та розтяжок, від дрібних зморшок на обличчі. Це класична ін’єкційна або фракційна терапія. При ручному методі введення ін’єкцій перед процедурою наноситься розмітка на обрану ділянку шкіри.

Безін’екційний спосіб – скарифікація

При цьому способі на шкіру спочатку наноситься лікувальний коктейль і розподіляється шпателем по всій ділянці, яку потрібно обробити. Після цього проводяться проколи по поверхні шприцом або фракційним апаратом – валиком з голками. Відстань між проколами – 3-5 мм. Це лінійний метод мезотерапії при якому препарат наноситься по масажних лініях, а після проколів він вбирається в шкіру більш активно. При цьому можуть використовуватися гелі. Валик з голками робить проколи, але не вводить препарат. Це найбільш простий для косметолога метод, так як не допускає виникнення помилок. Достатньо нанести правильний склад на масажні лінії обраної ділянки і підібрати валик з потрібною довжиною голок.

Яка техніка краще?

Не можна відповісти однозначно, що з перерахованих способів краще, так як немає універсального метода для всіх проблем. Лікар-дерматолог або косметолог на прийомі оглядають стан шкіри пацієнта, вивчають його історію хвороби, враховують непереносимість і протипоказання. Якщо необхідно позбутися від дрібних зморшок, пігментних плям, набряків або стрій, вибирають поверхневий наппаж або лінійний метод. Якщо існують інші проблеми, такі як судинна сітка, шрами, глибокі зморшки, випадання волосся – підбирають інші методи. У деяких випадках є протипоказання до мезотерапії взагалі – це вагітність, лактація, інфекційні захворювання, герпес, менструація, захворювання нервової, серцевої системи, алергія, жовчокам’яна хвороба та інші. На прийомі лікар вирішує, яку техніку підібрати для кращого ефекту індивідуально.

Контакти

Київ, вул. Фучика 13

 

Одеса, вул. Успенська, 39/1