fbpx

Стерильність в кабінеті косметолога

Часто в порядку денному, пов’язаному із заходами безпеки в б’юті індустрії, пріоритетне значення надається питанням захисту клієнта. Завдання власника салонного бізнесу – приділити належну увагу обом сторонам медалі і створити безпечні умови роботи для косметологів і всього персоналу центрів естетики та краси. Гарною підмогою в цій справі стануть навчальні курси про основи медичних знань.

Власну безпеку в професійній сфері косметологи в силах забезпечити самі щоденними зусиллями щодо підтримання стерильності в косметологічних кабінетах.

Необхідність знезараження

Більшість процедур в косметології ідентична медичним. З цієї причини до інструментарію в руках косметолога не пред’являються менш жорсткі вимоги по знезараженню, що дозволяють забезпечити безпеку людей.

В цілях знезараження інструментів та перешкоджання поширенню грибкових та інших різновидів інфекції, в арсеналі салону краси повинен бути сучасний стерилізатор. Без застосування цього обладнання досягти необхідного рівня очищення не вдасться, значить, існує ризик зараження відвідувачів. Крім того, робочі поверхні інструменту можуть прийти в непридатність раніше покладеного терміну.

Ризики працівників індустрії краси

Неупереджена статистика говорить про те, що професія косметолога входить в двадцятку найбільш схильних до ризику професійних захворювань у зв’язку з:

  • застосуванням ін’єкційних методик;
  • використанням інструментів з гострою поверхнею (голки, ножиці, щипчики);
  • високим ризиком інфікування хвороботворними бактеріями, грибками, кліщами від відвідувачів салону;
  • частим контактуванням з хімічними речовинами у складі косметичних засобів.

Статистика рівня професійних захворювань в українському співтоваристві косметологів, на відміну від інших країн, не ведеться. Досвід держави Австралія, приміром, свідчить про інфікування вірусом гепатиту В майже кожного другого (48%) працівника тату-салонів. Це тільки підтверджує необхідність вжиття превентивних заходів з метою безпеки для здоров’я людей.

Заходи безпеки для косметологів

Небезпеки інфікування не складно уникнути завдяки застосуванню масок, рукавичок, окулярів чи фартухів. Засоби захисту служать бар’єром для попадання інфікованої крові або слини на шкіру фахівця, який проводить процедуру.

Ретельно простерилізувати або розрахований на одноразове застосування інструмент – надійна міра запобігання. Не можна нехтувати підтримкою чистоти робочого місця косметолога, повітря і всіх поверхонь в приміщенні.

Щоб уникнути травмування ріжучими використаними засобами або інфікування від біологічних відходів сміття негайно повинно складатися в спеціальний контейнер до моменту утилізації.

Які бувають стерилізатори

Для персоналу, який контактує з відвідувачами центру косметології, незалежно від того, з якої спеціалізації пройдено навчання , запорукою безпеки для здоров’я стане стерильний інструмент. Дезінфекція, проведена за всіма правилами – гарантія дотримання гігієнічних і санітарних норм салону краси.

Термічні стерилізатори під впливом високої температури за хвилину виконають повну дезінфекцію інструментів, що контактують з кров’ю. Для інших видів інструментарію (гребінці, спонжи) застосовуються ультрафіолетові стерилізатори. Їх бактерицидна дія протягом 8 хвилин дозволить знешкодити будь-які бактерії, грибки і мікроби.

Контакти

Київ, вул. Фучика 13

 

Одеса, вул. Успенська, 39/1