fbpx

Як правильно стерилізувати і дезінфікувати інструменти в салоні краси?

Колеги, чи знаєте ви, що сучасний клієнт оцінює роботу фахівця б’юті-сфери не тільки за результатом, естетики та швидкості роботи, але і за її процесом, щодо правильності технології? Якщо ні, то обов’язково задумайтеся над цим!
Сучасний клієнт на чеку, він прекрасно знає всі етапи роботи і для нього стерилізація і дезінфекція зовсім не порожні звуки. Якщо вам здається, що стерилізація та дезінфекція не заслуговують належної уваги, то в корені змінить хід своїх думок, адже у кращому випадку ви втратите клієнтів з-за їх вимогливості, а в гіршому – через недотримання канонів гігієни, отримаєте негативні наслідки як для здоров’я клієнта, так і для вашого.

Відповідно до яких ДЗСТів необхідно стерилізувати і дезінфікувати інструменти в салоні краси?

Дуже часто не тільки майстер, але і керівник салону краси абсолютно не розуміють хід і значення даних процедур. Дамо трохи юридичної інформації про очищення і обробку інструментів.

Отже, все, що стосується гігієни, стерилізації та дезінфекції в салонах краси регламентується санітарними правилами і нормами від 25.03.1999 р. Стерилізація проводиться згідно з інструкцією, затвердженою МОЗ України.

Окремо зазначимо, що на всі аспекти діяльності салону краси в межах санітарних правил поширюються індивідуальні норми законодавства.

Згідно санітарно-гігієнічних протоколів, інструменти повинні проходити три етапи очистки:

  1. дезінфекція,
  2. механічна очистка,
  3. стерилізація.

Відзначимо, що всі етапи обов’язкові до виконання і не можуть взаємозамінювати один одного.

Про дезінфекцію, передстерилізаційне очищення та стерилізацію інструментів

Трохи докладніше зупинимося на обробці інструментів:

  • у кожного майстра повинно бути кілька комплектів інструментів (поки один комплект обробляється, другий майстер використовує).
  • в якості дезінфікуючих засобів необхідно використовувати розчини, що мають висновок державної санітарно-гігієнічної експертизи.
  • для інструментів з пластичних матеріалів (гребінці, гребені) необхідно використовувати дезінфікуючі засоби для пластмасових виробів.
  • існують певні норми відповідності та обладнання (сухожар, стерилізатор, апарат для кварцування), вони відповідають спеціалізації і специфіки салону краси.

Професіоналізм майстрів і статус б’юті-закладу формується з безлічі факторів, поетапна чистка та обробка інструментарію при цьому займає важливе місце.

Європейська Б’юті Бізнес-Школа «Космотрейд» запрошує вас записатися на низку навчальних програм, в рамках яких ви не тільки підвищите свій професійний рівень, а й ознайомитеся з правилами і нюансами стерилізації та дезінфекції інструментів.

КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ДЛЯ МАЙСТРІВ ПЕРМАНЕНТНОГО МАКІЯЖУ , в рамках яких ви вивчите 19 актуальних технік перманентного макіяжу обличчя і тіла.

– програма ОСНОВИ МЕДИЧНИХ ЗНАНЬ охоплює знання з анатомії і фізіології людини, а також ознайомить вас з методами і способами надання долікарської медичної допомоги.

– програма ЕФЕКТИВНИЙ КЕРІВНИК САЛОНУ КРАСИ! дозволить вам, як керівнику, вийти на новий рівень і істотно поліпшити ефективність вашого бізнесу.

Записатися на курси в школу «Космотрейд» можна по телефону або в режимі онлайн. Чекаємо на Вас!

Контакти

Київ, вул. Фучика 13

 

Одеса, вул. Успенська, 39/1