fbpx

Як відкрити косметологічний кабінет: бізнес план

Чи помічали ви, що останнє десятиріччя подарувало світові чудову тенденцію: всупереч законам природи, з віком жінки стають все привабливішими. Внесок цілої гвардії фахівців б’юті-індустрії в це чудове явище важко переоцінити. Вирішивши почати діяльність у сфері косметологічних послуг, ви одночасно стаєте учасником чарівного дійства по оздоровленню і омолодженню обох половин людства і власником прибуткового бізнесу, що дає впевненість у майбутньому дні.

Всякий старт потребує точки відліку. Буде розумним, якщо нею стануть навчальні курси на предмет того, як почати приватну практику в б’юті сфері. Випробовувати сили краще на компактному косметологічному кабінеті. На відміну від мультифункціонального салону краси, для нього не потрібно великих капіталовкладень. Однак, грамотна стратегія управління навіть невеликою справою, просто зобов’язана базуватися на бізнес-плані.

Як почати бізнес (новий, прокат, купити готовий)

Стартових шляхів на сьогоднішній день всього три:

 1. З чистого аркуша.
 2. За франшизою.
 3. Придбання готового.

Найскладніше – вибрати єдино вірний варіант успішного старту при відкритті косметологічного кабінету. Кожен з них, зі своїми плюсами і мінусами, має підводні рифи. Чи під силу вам їх подолати?

Відкрити новий бізнес – значить цілком зануритися в тему і працювати на користь своєї репутації. Доведеться вивчити нормативні документи, затвердити перелік послуг для клієнтів, підшукати, оформити та обладнати приміщення. Так ваші мрії і креатив набудуть “живих” обрисів.

Мінімізувати вкладення дозволить франшиза – використання бренду на праві оренди. Шлях цікавий швидкістю розкрутки для того, хто має кваліфікацію та досвід, але не бажає вникати в питання маркетингу та просування на ринку. Недолік полягає в абсолютній залежності від цінової політики продавця франшизи.

Перш ніж купити готовий бізнес, проведіть незалежний аудит фінансово-господарської діяльності з метою уникнення ризиків прийняти чужі борги на себе. Поцікавтеся репутацією закладу у клієнтів.

Скільки коштує відкрити косметологічний бізнес?

За умови невеликого асортименту надаваних послуг для запуску роботи “з нульового рівня” потрібно орієнтовно 10 тисяч доларів. Ці кошти спрямовуються на придбання обладнання, меблів, препаратів, орендні платежі, ремонт приміщення, оформлення інтер’єру. Сюди відносяться витрати на придбання ліцензії, оформлення документації, рекламу.

Висока прибутковість передбачає окупність капіталовкладень протягом 1-2 років при стабільному потоці клієнтів.

Які документи потрібні?

Практика косметолога вимагає як мінімум держреєстрації фізичної особи-підприємця. Якщо послуги виходять за рамки іміджевих, потрібно отримати ліцензію МОЗ. Для її отримання готують пакет документів, в складі якого:

 • свідоцтво про держреєстрацію;
 • правовстановлюючі документи на робоче приміщення або договір оренди;
 • супровідні документи до медичних апаратів (реєстраційні посвідчення, договору на обслуговування) та дипломи про освіту персоналу для роботи з ними;
 • дозволу за фактом обстеження представниками пожежного нагляду і СЕС.

Регулярні закупівлі спецпрепаратов, проведення специфічних процедур краще здійснювати в якості юридичної особи.

Які послуги надавати?

Від складу пакету запропонованих послуг залежить оснащення кабінету апаратурою та перелік медичних препаратів, які закуповуються. Найпоширеніший асортимент включає:

Омолоджуючі, оздоровлюючі процедури додають з урахуванням рівня попиту на них:

 • всілякі види пілінгу;
 • електроепіляція, лімфодренаж;
 • лікувальний і кріомасаж;
 • кріодеструкція, підтяжка шкіри;
 • інвазивні і антицелюлітні;
 • комплексний догляд за шкірою та інші.

Розширення асортименту потребує навчання і підвищення кваліфікації на курсах.

Як правильно обладнати салон

Для оснащення одного робочого місця потрібно косметичне крісло (кушетка), стілець для косметолога, лампа-лупа, стерилізатор, вапоризатор і цілий перелік медичних апаратів для кожного виду маніпуляцій. Необхідні шафи, полиці, пересувні столики. Передбачається регулярне поповнення запасу рушників, серветок, фартухів, шприців та інших витратних матеріалів. Проводять ретельний підбір застосовуваних професійних косметичних засобів, якість яких підтверджується сертифікатами.

Навіщо салону краси потрібен бізнес-план

Грамотно складений бізнес-план б’юті підприємства – не догма, а орієнтир для керівника. В ньому окреслено часові рамки отримання прогнозних доходів в розрізі окремих статей. Тактичні завдання для досягнення бажаних показників можуть піддаватися коригуванню залежно від складної ринкової ситуації на поточний момент.

Значення бізнес-плану в запуску салону краси на прибуткову “орбіту” полягає в тому, щоб у керівника склалося чітке розуміння того, чи буде запропонована ним модель підприємства мати право на життя. Ефективному власнику або інвестору необхідно прорахувати, коли окупляться інвестиції, буде досягнута норма рентабельності, які дохідні та видаткові статті і відповідає штат організаційній структурі. Йому важливо з’ясувати, як на основні показники підприємства впливають такі фактори як норма завантаження, обрана система оподаткування, асортиментний портфель і вартість середнього чека.

Що враховувати при розрахунку бізнес-плану

Щоб правильно планувати діяльність косметологічного центру, необхідно володіти знаннями про те, як проводиться розрахунок основних показників (середнього чека, сезонності попиту і сукупного доходу за всіма напрямами.

Як розрахувати середній чек

З метою складання бізнес-плану розраховують величину середнього чека – не що інше як вартість візиту для одного відвідувача салону краси. Роблять це у розрізі напрямів діяльності (перукарське, косметологічне та інші). Розробляють гіпотетичний асортиментний портфель, у відповідності з яким припускають співвідношення різних видів процедур.

Наприклад, базовою послугою керівництво бачить перукарський напрям: стрижка з укладанням та фарбування з лікуванням волосся у співвідношенні 2:1. З урахуванням прейскуранта (в у.о.) середній чек перукарського залу становитиме (у 40.о. х 2 + 100 х 1) / 3 = 60 у.о. Подібний алгоритм використовують для розрахунку вартості візиту в розрізі залишилися напрямків.

Як розрахувати сезонність попиту на послуги

Загальновизнаний факт, що один з піків відвідувань клієнтами салонів краси пов’язаний із приходом весняного тепла й випадає на березень, другий – на закінчення сезону відпусток у вересні. Планування прибутковості не може не врахувати фактора сезонності. На неї в свою чергу впливають регіональне розташування, займаний сегмент ринку, стан економіки, політики, святкові події та пору року.

Середньостатистичні дані лише приблизно відображають картину сезонності попиту. На березень припадає близько 10% річного доходу, на вересень – 9, на грудень – 13 при середньому розрахунковому значенні в 8,3%.

Як розрахувати дохід салону краси

Сукупний дохід підприємства індустрії краси визначається простим сумуванням величин за всіма напрямами діяльності. Зокрема, дохід від косметології можна представити у вигляді формули Д = М х РД х СЧ х МЗ х ПЗ, де:

 • Д – дохід, у.о.;
 • М – кількість робочих місць косметологів;
 • РД – кількість трудових днів у місяці;
 • СЧ – середній чек, у.о.;
 • МЗ – максимум завантаження на день;
 • ПЗ – планове завантаження першого року з моменту запуску, %.

Підставляючи значення, отримуємо величину доходу: 2 х 29 х 60 х 7 х 60% = 14616 у.о.

Застосування формули дозволяє власнику салону отримати прогнозну величину виробничої потужності заснованого підприємства б’юті сфери. Деяку складність представляє розрахунок максимального денного і планового завантаження. Вона в свою чергу пов’язана з труднощами розрахунку часу на здійснення процедури, включаючи підготовку до неї, що посилюється великим асортиментним портфелем і нестандартністю організації роботи.

Як залучати клієнтів і утримувати майстрів

Для досягнення запланованого рівня прибутковості доведеться потрудитися над клієнтською базою і її розширенням. Професіоналізм потрібно в усьому, і в справі залучення клієнтів теж!

Із завидною регулярністю проявляйте активність в соціальних мережах. Розміщуйте в групах вашої цільової аудиторії пости не менше 3 разів за день. Особлива приманка – фотозвіти “до і після” роботи майстра, але за згодою “моделі”. Розміщуйте інформацію про нові “опції”, позиціонує досягнення майстрів на конкурсах, Анонсує акції і бонусні програми. Не скупіться на корисні поради, пишіть свої відгуки до випробуваним косметичним новим продуктам. Пропонуйте знижку за реєстрацію в своєму закладі краси.

Впровадити ненав’язливу систему лояльності, абонементи на комплекс з ряду процедур. Спростіть систему запису. Для цього і створені численні месенджери. Розщедріться на свій сайт з передбаченою формою онлайн-зв’язку.

Введіть в практику елементи перехресної реклами: розмістіть свої дисконтні купони і візитівки в довколишніх кафе і тусовочних місцях.

Для утримування майстрів-профі створіть райські умови праці, адекватну зарплату і стимулюйте розвиток навичок!

Контакти

Київ, вул. Фучика 13

 

Одеса, вул. Успенська, 39/1